facebook youtube
flag-pl flag-ua

+38 097 444 55 29

+38 04341 2 35 35

info@bardompolski.org

Chór młodzieżowy „Młode Liście”


Chór młodzieżowy „Młode Liście”Chór – to zgromadzenie utalentowanych ludzi, których łączy nie tylko muzyka – a lecz taże przyjaźń. Możemy prównać go do organizmu człowieka, w którym każdy jak organ pełni swoją funkcję! Kiedy wszystkie głosy są odpowiednio dobrane organizm działa i ciało jest zdrowe. A wiadomo, że „w zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Chór „Młode liście” również działa w budynku Domu Polskiego w Barze. Liczy ponad 60 osób, w trzech grupach wiekowych – od 6 do 18 lat. W zależnosci od wieku p. Ludmiła Chałabuda (dyrygent chóru) dobiera repertuar, na który okładają się piosenki dziecięce, sakralne, patriotyczne, ludowe, współczesne.

Chór ma na swoim koncie liczne występy w Polsce, w miastach : Kwidzyn, Wrocław, Koszalin, Mrągowo, Włocławek, Starachowice... Od 10 lat chór współpracuje z młodzieżowym chórem „Portamento” ze Starachowic. Często odbywają się wspólne próby i występy w Barze i Starachowicach.

Skład zespołu często się zmienia, głównie przez to, że najstarsi uczestnicy dostają się na studia do innych miast, a młodsi – zajmują ich miejsca.

Dzieci podróżują razem , w czasie podróży mieszkają i jedzą razem, jak prawdziwi podrożujący muzycy.

Jezeli masz talent i chcesz zanurzyć się w prawdziwą atmosferę muzyki, przyjaźni i radości – nasze drzwi i serca są dla ciebie otwarte!!!

„Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo
daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie
dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca.”

– Ludwig van Beethoven