facebook youtube
flag-pl flag-ua

+38 097 444 55 29

+38 04341 2 35 35

info@bardompolski.org

„Rodzinna Herbatka” w Barze


„Rodzinna Herbatka” w BarzeW dniu 9 września w Domu Polskim w Barze miał miejsce Trzeci Polski Salon Muzyczno – Literacki: „Rodzinna herbatka”.

Impreza odbyła się w godzinach dopołudniowych, przy filiżance porannej herbaty, z udziałem władz miasta i gości z miast partnerskich Baru – Kwidzyna i Rybnika , którzy przyjechali z okazji odbywających się Dni Miasta Bar połączonych z 18 rocznicą nawiązania przyjacielskich kontaktów między barskimi i rybnickimi rodzinami, dzięki czemu dzieci z Baru miały wielokrotnie okazję wypoczywać w Polsce otoczone serdeczną opieką rybnickich rodzin.Inicjatorem tego przedsięwzięcia było rybnickie Stowarzyszenie „Auxilium Familiare”(Pomoc Rodzinie), działające do dziś pod nazwą „Rybnik - Europa”. Zawarte przed osiemnastu laty przyjażnie trwają, w niektórych przypadkach, do dnia dzisiejszego.

Tytuł Salonu Muzyczno – Literackiego nie był więc wybrany przypadkowo. Odzwierciedlał rodzinny charakter spotkania, którego kluczowym momentem były wspomnienia dotyczące rybnicko-barskich kontaktów przeplatane występami artystów. Mieliśmy okazję usłyszeć porywające tanga w wykonaniu duetu skrzypaczek, popisy chórzystów, piękną recytację i występ nowopowstałego kwartetu wokalnego „Rezonans”. Wszystko to okraszone dowcipnymi tekstami” konferansjera.

Tegoroczne spotkanie przebiegało w wyjątkowo miłej i serdecznej atmosferze i zaowocowało nowymi projektami pod adresem dzieci i młodzieży, które – miejmy nadzieję – zostaną zrealizowane w najbliższych latach.