facebook youtube
flag-pl flag-ua

+38 097 444 55 29

+38 04341 2 35 35

info@bardompolski.org

Święty Mikołaj – 2017


Święty Mikołaj – 2017Są co roku dni szczególne, których nadzwyczajny nastrój wszyscy znamy od dziecka.

Jednym z takich dni jest szósty grudnia, kiedy to tradycyjnie przychodzi Święty Mikołaj.

Jakże cieszą się dzieci! Ileż radości przynosi im spotkanie z legendą………

W dniu 6-go grudnia bieżącego roku do Domu Polskiego w Barze zawitał Święty Mikołaj. Jego przybycie poprzedziły wiersze i piosenki w wykonaniu dzieci uczących się języka polskiego oraz uczestniczących w zajęciach chóralnych i tanecznych. Tematem prezentacji była zima, święty Mikołaj oraz zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku dzieci miały okazję przystroić choinkę przyniesionymi przez siebie ozdobami jak również uczestniczyć w konkursach i zabawach.

Tego dnia sala Domu Polskiego pękała w szwach, bowiem przybyli również, wraz ze swoimi rodzicami lub dziadkami , najmłodsi członkowie polskiej społeczności – dzieci i wnukowie członków Barskiego Stowarzyszenia Polaków. Wszyscy entuzjastycznie przywitali Mikołaja, który następnie rozdał kolorowe paczuszki ze słodkimi prezentami. Obdarowanie tak licznie przybyłych dzieci nie byłoby możliwe bez nieocenionego wsparcia Konsulatu RP w Winnicy.

Odpowiedzialnymi za przygotowanie i przeprowadzenie spotkania byli nauczyciele języka polskiego: Małgorzata Michalska, Julia Łozińska i Mikołaj Kurta (który z powodzeniem wcielił się w postać Świętego Mikołaja), dyrygent chóru – pani Ludmiła Chałabuda, oraz pan Igor Łoziński, który zadbał o stronę dżwiękową imprezy. Nad całością czuwała pani Małgorzata Miedwiediewa – dyrektor Domu Polskiego w Barze.