facebook youtube
flag-pl flag-ua

+38 097 444 55 29

+38 04341 2 35 35

info@bardompolski.org

Przegląd Małych Form Teatralnych


Przegląd Małych Form Teatralnych W dniu 26 listopada bieżącego roku w Domu Polskim w Barze odbył się pierwszy Przegląd Małych Form Teatralnych – Bar 2016.

Celem przeglądu było ukazanie tego, co w dziedzinie teatru amatorskiego dzieje się w polskich organizacjach na terenie Podola i nie tylko.

Do Baru przybyli goście z Polsko-Ukraińskiego Kulturalno- Oświatowego Towarzystwa im. Adama Mickiewicza z Czortkowa w obwodzie tarnopolskim, z Polskiej Szkoły Sobotnio – Niedzielnej w Koziatyniu oraz z Domu Polskiego w Żytomierzu. Gościliśmy również młodych aktorów z Kamieńca Podolskiego, teatr „Dialog” Związku Polaków Winniczyzny oraz adeptów sztuki teatralnej ze Stowarzyszenia „Świetlica Polska” w Winnicy. Swoje umiejętności i pasję aktorską pokazali również gospodarze przeglądu.

Na uwagę zasługuje wyjątkowo wysoki poziom prezentacji, co świadczy zarówno o talencie dzieci i młodzieży jak też zaangażowaniu animatorów grup teatralnych i niewątpliwej potrzebie organizowania tego typu spotkań.

Dodatkowym bonusem dla gości i gospodarzy był występ- zaproszonego przez Konsulat RP w Winnicy - Teatru Lalek z Wrocławia, w wykonaniu którego mogliśmy obejrzeć przezabawny spektakl nawiązujący do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.