facebook youtube
flag-pl flag-ua

+38 097 444 55 29

+38 04341 2 35 35

info@bardompolski.org

Spotkanie ze świętym Mikołajem


Spotkanie ze świętym MikołajemW dniu 6-go grudnia w Domu Polskim w Barze odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży uczącej się języka polskiego, oraz tych, których rodzice są członkami Barskiego Rejonowego Kulturalno - Oświatowego Stowarzyszenia Polaków, ze świętym Mikołajem.

W Sali widowiskowej, przy pięknie przystrojonej choince, dzieci w wieku od roku do 15 lat uczestniczyły w dwuetapowej, pomysłowo zaaranżowanej imprezie, której celem było zaproszenie Mikołaja do wspólnej zabawy. Dzieci wysłuchały legendy o świętym Mikołaju, chętnie recytowały wiersze dla Mikołaja, o zimie i zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Uczestniczyły w konkursach i zabawach integracyjnych. Na scenie pojawił się również chór, który wesołymi zimowymi piosenkami przywołał wreszcie upragnionego gościa. Święty Mikołaj – zgodnie z legendą ubrany w tradycyjny strój biskupa – wkroczył na scenę wśród aplauzu widowni.

Po krótkiej rozmowie i serii zagadek każde dziecko otrzymało słodki upominek i drobną zabawkę - no i, tak długo oczekiwany gość, musiał wyruszyć w dalszą drogę. Tego dnia czekało go bowiem jeszcze bardzo dużo pracy.

Do zobaczenia Święty Mikołaju! Czekamy na Ciebie za rok.