facebook youtube
flag-pl flag-ua

+38 097 444 55 29

+38 04341 2 35 35

info@bardompolski.org

Aktualności


Kolejne spotkanie w salonie muzyczno-literackim odbędzie się 20 września o godzinie 17.30. Impreza poświęcona 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

W dniach 19.08.2019 - 27.08.2019 po raz pierwszy w Domu Polskim odbędzie się kolonie międzynarodowe. Będziemy gościć 20-osobową grupę dzieci i młodzieży z Domu Polskiego w Bielcach (Mołdowa)

Listopad. Ze względu na przypadającą 100- rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości na listopad b.r. zaplanowana jest uroczysta akademia z udziałem młodzieży uczącej się w Domu Polskim w Barze oraz środowiska polskiego miasta Bar. Planujemy poprzez słowo , muzykę taniec i pieśni odtwożyć kluczowe momenty w historii stolecia RP.

08 września 2018 r. będzie realizowany projekt poswięcony 500-leciu koronacji królowej Bony . To przedsięwzięcie odbędzie się w formie Salonu Muzyczno - Literackiego połączonego z częścią merytoryczną w postaci wystawy oraz komentarza popularno - naukowego dotyczącego bohaterki projektu oraz epoki, w której żyła. Na imprezie gościć będzie m. in 30 osobowa grupa polaków z inicjatywy Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Impreza odbędzie się w ramach Dni Miasta z udziałem delegacji samorządowych z miast partnerskich.

Ponad 250 dzieci i młodzieży z Domu Polskiego w Barze spędzą wakacje letmnie w Polsce. Geografia przebywznia w Kraju jest dość szyroka: od Biskidów do Bałtyku. Dzieci nie tylko będą wypoczywać, ale również biorąc udział w festiwalach, przedstawiać swój dorobek artystyczny w Kielcach, Wrocławiu, Mrągowie.

24 czerwca 2018 r. Dom Polski będzie gościł osoby duchowne i swieckie z Polski i Ukrainy, z okazji stulecia istnienia Zgromadzenia Sióster Benedektynek. Występować z programem artystycznym dla gości będą zespoły działające przy DP.

06.01.2018 r. Polacy Barscy spotkają się po raz kolejny aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia zwykłego ludzkiego szczęścia.

07.12.2017 r. grupa dzieci i młodzieży wyjeżdża na zaproszenie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oddział w Pułtusku, aby przez śpiew kolęd wprowadzić mieszkańców Wenecji Polskiej w atmosferę Świąt Bożenarodzeniowych. Hur-ra!!!!

06.12.2017 r. w Domu Polskim odbędzie się spotkanie ze Świętym Mikołajem i dzieciństwem.

28-29 października 2017r. Odbędzie się Międzynarodowa Naukowo-Historyczna Konferencja „Zbrodnia Winnicka w 80-tą rocznicę tragicznych wydarzeń”.

9 września 2017r. W ramach obchodów 5-cia lecia współpracy między BRKOP im. Konfederatów Barskich i Stowarzyszeniem Współpracy Międzynarodowej „RYBNIK-EUROPA” spotkanie w III Salonie Muzyczno-Literackim „Rodzinna herbata”.

25-26 lutego zapusty polskie. Karnawalowy salon muzyczno-literacki.

28 stycznia występy chóru "Cantica Anima" w Sycowie na koncercie harytatywnym "Rodacy - Rodakom".

8 stycznia 2017 roku odbędzie się spotkanie  polaków  Barskich z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego roku.

19-20 grudnia - Warszawa Chór kameralny "Cantica Anima" weźmie udział w uroczystościach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".

6 grudnia b.r. odbędzie się impreza bożonarodzeniowo – noworoczna dla dzieci i młodszej młodzieży uczącej się języka polskiego w Domu Polskim w Barze.

W dniach od 25 do 26 listopada odbędzie się Regionalny Przegląd Małych Form Teatralnych.

W pierwszej dekadzie listopada planowana jest inauguracja Polskiego Salonu Muzyczno–Literackiego. Główną postacią pierwszej imprezy tego cyklu będzie Ignacy Paderewskiego jako muzyk i mąż stanu.